Aktualności

Stargard Zielonym do Góry - Wakacyjny Eko Festyn

10.07.2018 09:23

Za nami pierwsza impreza realizowana w ramach projektu „Wakacyjny Eko Festyn - Stargard Zielonym do Góry” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, pt. "Chrońmy Środowisko - odzyskując surowce wtórne". Tego dnia naprawdę wiele się działo: Mali i duzi mieszkańcy naszego miasta doskonale bawili się z Teatrem Rozmaitości „GWITAJCIE” ze Szczecina. Zarząd Usług Komunalnych przygotował prelekcję o ochronie środowiska wraz z konkursami. Nie zabrakło również naturalnych wyrobów Koła Gospodyń Wiejskich z Reptowa oraz Eko Zabawek wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zieleniewa. Sporą atrakcją dla naszych mieszkańców była wymiana Elektroodpadów na sadzonki roślin ozdobnych i krzewów oraz koło fortuny stargardzkiego urzędu miejskiego, gdzie można było wylosować ciekawe gadżety z logo naszego miasta. Pracownia fotograficzna ze Stargardzkiego Centrum Kultury wraz z Reginą Skulską, stargardzką artystką z Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, wspólnie zaprezentowali wystawę zdjęć przyrodniczych dotyczących piękna natury oraz degradacji przyrody naszego regionu. Działały stanowiska gier interaktywnych z Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego w Stargardzie. Dla najmłodszych przeprowadzone zostały warsztaty Eko kolorowanka oraz warsztaty upcyclingowe.