Aktualności

Stargard - Zielonym do góry.

21.07.2019 15:23

Projekt pt. „Stargard - Zielonym do góry” przygotowany jest przez Stargardzkie Centrum Kultury i dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Celem tegorocznego działania jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zwrócenie szczególnej uwagi na zużyte sprzęty AGD, RTV w szczególności na zużyte telefony komórkowe. W tym roku projekt swoim zakresem objął również gminy Stara Dąbrowa i Kobylanka. W sobotę w miejscowościach Storkówko i Kobylanka, przy wielkim wsparciu pracowników gmin, odbyła się pierwsza zbiórka elektrośmieci i wymiana tych odpadów na sadzonki roślin zielonych. 
W Stargardzie, na terenie Teatru Letniego, odbył się pierwszy z dwóch festynów rodzinnych pt. „Stargard - Zielonym do góry”. Nadleśnictwa Dobrzany i Kliniska przeprowadziły pogadanki na tematy ekologiczne zwracając szczególną uwagę na ochronę przyrody w lasach, zwierzętach i pomnikach przyrody występujących na terenie powiatu stargardzkiego, a także zagrożeniach, zwłaszcza tych związanych z nielegalną wywózką śmieci, które niszczą nasze lasy. Przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprezentowali szczegóły rządowego programu priorytetowego „Czyste Powietrze”, którego najważniejszym celem jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, powstających na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac plastycznych Jadwigi Sikorskiej pt. „Patrząc muru nie przebijesz”. Fani aktywnego spędzania  wolnego czasu, skorzystali z przepięknej pogody i przemaszerowali naszymi parkami z kijkami Nordic walking na Eko-spacer. Na wszystkich przybywających do Parku Chrobrego czekały prezentacje zdrowej kuchni domowej przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Reptowie i Żarowie, wyroby rękodzieła i miody oraz występy artystyczne Kapeli z Łęczycy, Zespołu Folklorystycznego LIPKA z Kobylanki, Zespołu Śpiewaczy CHABRY i Zespołu Tanecznego SENIORITY.
Informujemy, że 27 lipca w godz. 14:00-17:00 w Teatrze Letnim w Stargardzie, odbędzie się kolejny Festyn rodzinny „Stargard - Zielonym do góry” i wielka zbiórka zużytego sprzętu AGD, RTV, baterii, telefonów komórkowych i innych elektrośmieci. Zapraszamy.
Szczegóły: http://sck.stargard.pl/event/Stargard_Zielonym_Do_Gory_2019_07_04_11_23#gth