Aktualności

# Stargard dla Niepodległej – Kultura jest już na FB.

05.07.2018 14:23

Kiedy mówimy o patriotyzmie myślimy o heroizmie poprzednich pokoleń walczących zbrojnie o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Współczesny patriotyzm niekoniecznie oznacza to samo, ponieważ nie musimy już przelewać krwi za niepodległość kraju. Dziś z definicji patriotą jest ten „kto sumiennie wypełnia swoje obowiązki względem narodu i czynne angażuje się w życie społeczne, gospodarcze i polityczne”.

Zastanawialiśmy się jak poprzez projekt #Stargard dla Niepodległej – Kultura przypomnieć o potrzebie przywiązania do własnej państwowości, naszej historii, o szacunku do symboli narodowych, które budują naszą tożsamość, kształtują nas i integrują? Ponieważ naszym zadaniem nie jest nauczanie historii postanowiliśmy mówić o niej w sposób nam dostępny, a jednocześnie atrakcyjny i dający mieszkańcom Stargardu możliwość zaangażowania się we wszystkie działania projektowe. Właśnie dlatego #Stargard dla Niepodległej – Kultura ma charakter warsztatowy, interaktywny i międzypokoleniowy, uzupełniony o dwa wydarzenia kulturalne – koncert „Seniorzy dla Niepodległej” i „Moja Niepodległa”. 

# Stargard dla Niepodległej – Kultura ma swój profil na FB: http://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura/ Chcemy by stał się on forum do kontaktu z nami. Zachęcamy, więc do odwiedzin. Miłe widziane są polubienia, komentarze i udostępnienia. To proste gesty, które nic nie kosztują, a my będziemy pewni, że chcą Państwo z nami świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę!