Aktualności

Spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży

08.05.2017 13:38

26 kwietnia 2017 roku na Dużej Scenie odbyły się spektakle dla dzieci i młodzieży, które rozegrał teatr z Wrocławia. "Księga dżungli" i "Mały Książe"


Księga Dżungli - panteatr zaprasza na podróż Mowgliego, Balu i Bagery po rozległej, indyjskiej dżungli. Nasz spektakl to historia oparta o zbiór opowiadań  angielskiego pisarza oraz noblisty – Rudyarda Kiplinga.

O Przedstawieniu

Spośród tematów, traktujących o malowniczej scenerii i przerażającej walce o przetrwanie, wyselekcjonowaliśmy najpiękniejsze fragmenty przygóg Mowgliego i przyjaciół. W scenariuszu spektaklu zawierają się między innymi historie: „Bracia Małego Mauli”, „Na Tygrysa”, „Łowy Węża Kaa”, a przede wszystkim motywy dotyczące ciągłych prób przechytrzenia złowrogiego – Shere Khana.Mały Książę - panteatr ma ogromną przyjemność zaprosić na międzyplanetarną podróż, pełną piękna, mądrości i wzruszeń!

O Przedstawieniu 

Nasza historia jest wierną jej adaptacją, gdyż ciężko byłoby ulepszyć doskonałość. Chociaż… będzie zdecydowanie weselej, a uszy widzów ukoi stworzona na potrzeby spektaklu, autorska muzyka. Tonu bezkresnej przestrzeni kosmicznej nada nieziemskie brzmienie utytuowanego chóru Voce Segreto, który nagrał swoje partie na potrzeby ścieżki dźwiękowej przedstawienia. Zaryzykujemy stwierdzenie, iż nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby o “Małym Księciu” – każdy z pewnością słyszał jeden czy dwa cytaty z kultowej książki autora.
lenalenalenalena