Aktualności

Pokażę Cię Polsko! - spotkanie dziesiąte.

02.11.2018 08:18

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na dziesiąte spotkanie z cyklu Pokażę Cię Polsko! w ramach zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura.

W dniu 06-11-2018r. o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie z historykiem połączone z projekcją filmu pt. „Kamienie na szaniec”. Film w reżyserii Roberta Glińskiego, jest adaptacją napisanej jeszcze w czasie okupacji niemieckiej (1943) książki Aleksandra Kamińskiego. Opowiada on o losach grupy warszawskich harcerzy, którzy w momencie wybuchu II wojny światowej wchodzili w okres dorosłości, i których wojna postawiła przed trudnymi wyborami. Głównymi bohaterami są trzej przyjaciele – członkowie Chorągwi Warszawskiej Szarych Szeregów Jan Bytnar ps. „Rudy”, Tadeusz Zawadzki ps. „Zośka” oraz Aleksy Dawidowski ps. „Alek”.

Na każdym etapie realizacji naszego projektu, zapraszamy do wypełniania anonimowych ankiet dotyczących zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura. Ankiety można znaleźć na stronie SCK, na FB i w kasie kina SCK.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.