Aktualności

Pokażę Cię Polsko! - spotkanie dwunaste.

07.11.2018 08:29

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na dwunaste spotkanie z cyklu Pokażę Cię Polsko! w ramach zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura.

W dniu 11.11.2018 o godz. 20:00 odbędzie się spotkanie z historykiem i bezpłatny pokaz filmowy pt. „1920. Bitwa Warszawska”. Film opowiada o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan, poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego, który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski, generał Tadeusz Rozwadowski, pułkownik Wieniawa-Długoszowski, a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin. (Źródło: www.filmpolski.pl)

Na każdym etapie realizacji naszego projektu, zapraszamy do wypełniania anonimowych ankiet dotyczących zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura. Ankiety można znaleźć na stronie SCK, na FB i w kasie kina SCK.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.