Aktualności

Pokażę Cię Polsko! - spotkanie drugie.

20.07.2018 12:36

3 sierpnia 2018 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Pokażę Cię Polsko! w ramach zadania #Stargard dla Niepodległej - Kultura. W Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się prelekcja oraz rozmowa z zaproszonym historykiem. Tematem. przewodnim naszego spotkania będzie opowieść o ludziach, którzy w czasie wojennej zawieruchy zmagali się z trudną dla nich rzeczywistością, o deportacjach i życiu w sowieckich łagrach. Chcemy przypominać jaką ofiarę i poświęcenie ludzie ci, musieli ponieść walcząc o odzyskanie upragnionej wolości i niepodległości. Zwieńczeniem wspólnego wieczoru będzie pokaz dramatu wojennego pt. „Niepokonani”. Film, powstał w 2010 roku na podstawie popularnej w latach pięćdziesiątych XX wieku książki Sławomira Rawicza pt. „Długi marsz”. Fabuła opowiada o grupie uciekinierów z obozu gułagu na Syberii w czasie II wojny światowej.

Obsada: Jim Sturgess, Colin Farrell, Ed Harris, Saoirse Ronan, Alexandru Potocean, Sebastian Urzędowski, Gustaf Skarsgård, Dragoş Bucur i Mark Strong.

BEZPŁATNE wejściówki na to wydarzenie wydawane są w kasie SCK i bezpośrednio przed spotkaniem w Teatrze Letnim. ZAPRASZAMY!

Zachęcamy Państwa również do korzystania z materiałów edukacyjnych znajdujących się na stronie SCK, a także do udostępniania informacji o projekcje #Stargard dla Niepodległej - Kultura na profilu Facebookowym.

Link:

http://www.sck.stargard.pl/materialy_pobieranie#gth

https://www.facebook.com/StargarddlaNiepodleglejKultura

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

lena