Aktualności

Nie żyje Prezydent Sławomir Pajor

20.01.2017 09:51
Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem informujemy o śmierci Prezydenta Stargardu Sławomira Pajora.

Odszedł Prezydent naszego miasta od 2002 r., odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, doświadczony samorządowiec,  oddany Stargardowi, Człowiek o wielkim sercu i znakomity Szef.

– W pewnych kwestiach odczuwam niedosyt, jednak pracujemy intensywnie, żeby zamierzony dla Stargardu plan wykonywać krok po kroku. Do końca tej kadencji zostały jeszcze dwa lata. Nie mam wątpliwości, że przed nami dużo ciężkiej pracy, która przyniesie zauważalne efekty. Na pewno odczują i dostrzegą je stargardzianie –  mówił pod koniec roku 2016 Prezydent Sławomir Pajor.
Prezydent Sławomir Pajor

W trakcie kariery zawodowej pracował jako dyżurny ruchu i zawiadowca stacji PKP, a następnie jako kierownik urzędów rejonowych w Stargardzie i Pyrzycach oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Łobzie. Od 1990 do 1994 r. był radnym w Pyrzycach, a od 1998 do 2002 r. radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W 2002 r. po raz pierwszy zwyciężył w wyborach na prezydenta Stargard. Cztery lata później mieszkańcy ponownie zdecydowali o powierzeniu Sławomirowi Pajorowi urzędu prezydenta. W 2010 r. po raz trzeci zwyciężył w wyborach i kontynuował politykę zrównoważonego rozwoju miasta. Na czwartą kadencję został wybrany
w 2014 r. Rok później otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Zmarł 18 stycznia 2017 r. Sławomir Pajor 16 lutego obchodziłby 58. urodziny.

Zdjęcie: UM w Stargardzie