Aktualności

Marcowa KinoSzkoła

22.03.2019 11:27

Kolejne spotkanie z KinoSzkołą wypełniło salę kina SCK po brzegi. Dzieci poprzez zabawę oswajały się z trudnymi tematami, które towarzysza nam każdego dnia. Uzupełnieniem spotkania jak zawsze są dobrane tematycznie filmy.


Godz. 8.00 - Klasy 1-3 i zerówki
"Nie jestem sam. Jak przetrwać trudne sytuacje w życiu rodziny" 
Film: "Superagentka" (77 min.)

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=xYDuSvW7zsA
W tym miesiącu rozmawiamy o trudnych sytuacjach jakie czasem pojawiają się w rodzinie. Wskazujemy na najczęściej pojawiające się problemy i nazywamy emocje jakie im towarzyszą. Wspólnie zastanawiamy się nad metodami radzenia sobie w takich sytuacjach. Podkreślamy rolę jaką w rozwiązywaniu problemów odgrywają nasi bliscy.
Podczas zajęć każdy z uczestników ma szansę na zabranie głosu i podzielenie się swoimi przemyśleniami. 
Czas zajęć: 30 min. prelekcji + czas projekcji filmu (77 min.)

Godzina 10.00 – Przedszkola i zerówki 
: "Różnimy się od siebie i to jest ciekawe. O szacunku i tolerancji":
W tym miesiącu przyglądamy się światu i ludziom zachwycając się ich różnorodnością. Pokażemy jak żyją i wyglądają ludzie żyjący w najdalszych zakątkach naszej planety.
Zastanowimy się dlaczego czasem boimy się innych ludzi, którzy się od nas różnią. Pobawimy się w "niewidzialne rysowanie" i pokażemy jak często różni ludzie wpadają na niezwykłe pomysły. 
Uczestnicy zajęć obejrzą trzy krótkie filmy animowane, przeplatane rozmową i konkursami. Każdy przedszkolak bierze aktywny udział w zajęciach i ma możliwość zabrania głosu. Zajęcia trwają ok.60 min.

Godzina 11.30 - Klasy 4-6
"Kiedy problemy nas przerastają...jak sobie radzić z przeciwnościami losu i stresem"
Film: "Na linii wzroku" (98 min.)

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=U1XMHZ4NwiU
Przed filmem rozmawiamy o problemach jakie napotykamy w życiu. Niektóre z nich są na tyle poważne, że czujemy się zagubieni i bezradni. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jak poradzić sobie z emocjami? Jak znaleźć sposób na rozwiązanie naszego problemu?. Podpowiemy co zrobić ze stresem, który często sprawia wiele trudności. Wspólnie poszukamy najlepszych sposobów na przetrwanie trudnych chwil. Podczas zajęć stawiamy na interakcję. Każdy uczestnik ma szansę na wypowiedź. Czas zajęć: 30 min. prelekcji + czas projekcji filmu (98 min.)