Aktualności

Lora Szafran z zespołem - V Jesienny Jazz

26.10.2017 15:01

Koncertem pt. "Polskie standardy - Szpilman, Wars, Wasowski" w Stargardzkim Centrum Kultury zainaugurowane zostały warsztaty jazzowe V Jesienny Jazz. Z zespołem pod kierownictwem pianisty Bogdana Hołowni wystąpiła Lora Szafran, uznana polska wokalistka jazzowa, która dokładnie przed dwoma laty odznaczona została Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

"Jesienny Jazz" to organizowane przez stargardzkie starostwo warsztaty wokalno-instrumentalne, podczas których młodzi muzycy i wokaliści udoskonalają swój warsztat pod okiem wybitnych jazzmanów. Warsztaty odbywają się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie, która przy tej okazji dostaje od starostwa nowe instrumenty. Były to dwa kontrabasy. 

Lora Szafran w Stargardzie zaśpiewała znane i lubiane szlagiery. Na początek "Już nie zapomnisz mnie", a potem równie znane "Miłość ci wszystko wybaczy", "Na pierwszy znak" (Pierwszy znak, gdy serce drgnie, ledwo drgnie, a już się wie...), "Deszcz" (i tak się trudno rozstać...). Była też piosenka "W małym kinie", kołysanka "Ach śpij kochanie".