Aktualności

Konferencja "Dobre praktyki w rewitalizacji"

20.03.2018 15:30

Pomysły, plany, a może mieszkańcy - co jest najważniejsze w procesie rewitalizacji? O tym dyskutowali uczestnicy konferencji pod hasłem 'Dobre praktyki w rewitalizacji'.

Referaty wygłosili  naukowcy i samorządowcy z całej Polski. - Najważniejsze jest to, żeby przekonywać o tym, że rewitalizacja to nie jest sprawa urzędów i instytucji. To nasze wspólne oczekiwania, ambicje i wyzwania - mówiła Aneta Nasternak z Urzędu Miasta w Starachowicach. 

Zastępca Prezydenta Stargardu Piotr Mync uważa, że warto korzystać z doświadczeń innych miast, ale trzeba wypracować własny system. - Wszędzie w Polsce zaczynamy z komitetami. Rewitalizacja jest często utożsamiana ze sprawami technicznymi i remontami w przestrzeni publicznej. Nam zależy na wyciąganiu z kryzysu lokalnej społeczności. Inne sprawy to narzędzia, a nie cele - przekonuje.


W skład stargardzkiego Komitetu Rewitalizacji wchodzą 32 osoby z różnych środowisk i grup zawodowych. Będą m.in. doradzać prezydentowi i opiniować wnioski, ale przede wszystkim staną się ambasadorami rewitalizacji.