Aktualności

Koncertowe Dni Stargardu 2018 już za nami.

25.06.2018 12:35

W piątek 22 czerwca, w pierwszy dzień koncertowy, na scenie w amfiteatrze wystąpił stargardzki rockowy zespół Out Of Mind, który jest laureatem nagrody prezydenta Stargardu dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury za rok 2017. Gwiazdą wieczoru była wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Ania Dąbrowska z zespołem. W wykonaniu artystki usłyszeliśmy największe przeboje, m.in.: „Z Tobą nie umiem wygrać”, „Tego chciałam” i „Charlie, Charlie”.
W sobotnie popołudnie, w świat muzyki klasycznej przeniosła nas Orkiestra Camerata Stargard. Tym razem muzycy, pod batutą Władimira Iwanciwa, zaprezentowali arcydzieło światowego repertuaru, suitę z opery „Carmen” Georgesa Bizeta.
Wieczorem, w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego, mieszkańcy mogli pobawić się przy rockowych rytmach. Na tzw. Fajfach, które wpisały się w kalendarz imprez organizowanych z okazji święta miasta, ponad trzygodzinną zabawę zagwarantował zespół Divers Cover Band.
Niedzielny dzień koncertowy otworzyli Finaliści V Przeglądu Młodych Muzyków: Liwia Żych (I miejsce), zespół Puchacze (II miejsce) oraz Piotr Korzeniowski (III miejsce). Pani Prezydent Miasta Stargard Ewa Sowa wręczyła nagrody laureatom przeglądu. Młodzi artyści zaprezentowali swój talent wokalno-muzyczny w krótkich prezentacjach muzycznych. Tego dnia odbyło się też wręczenie nagród w konkursie Podbij Art Festiwal.
Na zakończenie dnia, na scenie pojawili się Beata i Bajm. Artystka zaczęła koncert utworem „Piechotą do lata". W dalszej części mogliśmy usłyszeć przepiękne, nastrojowe ballady, np. "Dwa serca, dwa smutki", „Szklanka wody”. oraz żywiołowe pop-rockowe przeboje, m. in.: „Józek, nie daruję ci tej nocy", „Płynie w nas gorąca krew”, „Co mi Panie dasz" i „Niebiesko-Zielone”.