Aktualności

GWIAZDY STARGARDZKIEGO SPORTU 2016

06.02.2017 11:24


W piątek odbyła się uroczysta Gala Sportu, którą zorganizowało miasto Stargard i „Głos Szczeciński”.
Nagrody Prezydenta Miasta wręczył Rafał Zając. Do nagród za ubiegłoroczne osiągnięcia nominowanych było 16 sportowców, 11 trenerów i 8 wydarzeń. Zwycięzców wybrano w głosowaniu przy użyciu smsów, internetu i kuponów drukowanych.
Laureatami plebiscytu dla najpopularniejszych sportowców, trenerów i wydarzeń w 2016roku zostali:
Katarzyna Mądrowska – zapaśniczka klubu Feniks Pesta Stargard, Tomasz Stasiak – trener Berserkers Team Stargard oraz Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie.
 
Mieszkańcy Stargardu zdecydowali, że nagrodę Prezydenta Miasta w wysokości 4000 zł otrzyma Katarzyna Mądrowska, która zapasy trenuje od 8 roku życia i posiada międzynarodową klasę sportową. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła Kinga Łepkowska z Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard, a trzecie Anna Wiktorczyk z Wiodącego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze Stargard.

Trenerem roku został Tomasz Stasiak z Berserkers Team Stargard i otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta
w wysokości 1200 zł. Wśród osiągnięć tego trenera jest mistrzostwo Polski czarnych pasów w BJJ bez kimon i mistrzostwo Brazylijskiego Jiu-Jitsu w kimonach i bez kimon. Tomasz Stasiak to również mistrz Niemiec Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Gi i No-Gi.  Na drugim miejscu w plebiscycie Gwiazdy Stargardzkiego Sportu 2016 uplasował się Bartosz Gołdyn z LLKS Pomorze Stargard, a na trzecim Mariusz Kucharczyk z klubu Feniks Pesta Stargard.

Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie został ogłoszony sportowym wydarzeniem roku 2016. Zawody rowerowe odbyły się w sierpniu. Wzięły w nich udział 1262 osoby. W jedenastej edycji zmagań trzeba było przejechać pętlę wokół Miedwia o długości 58 km.
Prezydent Stargardu przyznał także nagrodę specjalną dla Łukasza Rzążewskiego, który mimo niepełnosprawności z zaangażowaniem trenuje w Berserkers Team Stargard i osiąga coraz lepsze wyniki.

Drugą nagrodę specjalną otrzymał Maciej Chmielewski ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, zwycięzca klasyfikacji generalnej  wyścigów kolarskich Colnago Lang Team Race 2016. Wyróżnienie „Nadzieja Olimpijska Tokio 2020” otrzymała Katarzyna Mądrowska,  która ma szansę wystartować podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.


lena