Aktualności

Gala Twórców Kultury

26.02.2018 08:34

Zespół Scena Art Cafe z Piwnicy Artystycznej Art Cafe w Stargardzie, malarka, inicjatorka ArtFestiwalu Stargard Bernadeta Wdzięczna, rockowy zespół Out Of Mind, Echo-Arioso Chór Mieszany im. S. Moniuszki z Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie oraz Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych Brama - to laureaci nagród prezydenta Stargardu dla stargardzkich artystów, twórców i animatorów kultury, za rok 2017. Uhonorowane tytułem Mecenasa Kultury Stargardu zostało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie oraz Krzysztof Kowalczyk, dotychczasowy prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej (obecnie dyrektor szpitala w Stargardzie).

Uhonorowani zostali nominowani do nagrody prezydenta Stargardu - nominowanych było w sumie 19 twórców i zespołów - oraz nagrodzeni laureaci. 

Jeden z nominowanych - Stanisław Bartniczak, dyrektor Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie, wycofał się ze względu na to, że utożsamia się z nominacją dla działającego w DKK chóru Echo-Arioso, który nagrodę otrzymał, w związku z 45-leciem działalności. Charakter jubileuszowy miała także nagroda dla SSMSP Brama, które w 2017 roku świętowało 25-lecie. 

Gali rozdania nagród towarzyszył autorski koncert Ewy Krysian z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. Profesjonalni muzycy i wokaliści, którzy w nim wystąpili, zachwycili publiczność.