Aktualności

CSKF – Podwójny Kochanek

25.09.2017 09:17

Po wakacyjnej przerwie powróciły Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego. 21 września licznie przybyła grupa widzów miała okazję obejrzeć film François Ozona „Podwójny Kochanek”. „Podwójny kochanek” to perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller, którym twórca „Basenu”, „Młodej i pięknej” oraz „5×2″ powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem. Światowa krytyka przyrównała najnowszy film François Ozona do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes. 

Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. 

Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości.

A my zapraszamy już na kolejne spotkanie w ramach „CSKF” tym razem wyjątkowo w sobotę 7 października o godzinie 19:00 projekcja filmu „Happy Olo – Pogodna ballada o Olku Dobie”, a po seansie spotkanie z samym Aleksandrem Dobą – polskim kajakarzem – podróżnikiem. Zapraszamy!!!