Aktualności

BENEFIS MAJKI CIEROCKIEJ

04.11.2019 10:50

Majka Cierocka to autorka scenariuszy i reżyserii wielu spektakli, organizatorka warsztatów teatralnych, inicjatorka Stargardzkiej Jesieni Teatralnej. W tym roku otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego i nagrodę prezydenta Stargardu za całokształt twórczości. Przez 40 lat odkrywała i szlifowała stargardzkie talenty i kolejno wypuszczała swoich wychowanków na sceny w kraju i za granicą. Teraz uczniowie aktorzy, wokaliści, po prostu przyjaciele Majki postanowili pokazać swojej Pani Profesor, że jest dla nich ważna.

Artyści zaprezentowali na scenie bardzo różnorodny repertuar, bo ich nauczycielka zawsze stawiała na indywidualność, kreatywność i własny styl.

Ten zupełnie wyjątkowy wieczór rozpoczęły fortepianowe akordy, wśród których cichutko, na scenę wkroczyła zasłuchana bohaterka wieczoru w wyjątkowej kreacji.

Na scenie oprócz artystów, pojawili się również zaproszeni na Jej specjalne życzenie goście, zwłaszcza muzycy, których – jak wspominają wychowankowie – Maja bardzo lubi i od zawsze powtarzała, że „Jak aktor padnie, to muzyk dogra.”.

Na finał wszyscy wyśpiewali "Niech żyje bal”, a Maja obsypana została kwiatami i życzeniami.