Aktualności

1 miejsce w Warszawie dla De Facto!

22.05.2018 16:04

W ubiegły weekend 19-20 maja Tercet De Facto  w składzie Dominika Lewandowska, Nikola Szkodlarska i Wiktoria Krakowiak zdobyły I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Warszawie. 
W jury zasiadali: 
Veronika Janovskaya- absolwentka Państwowej Biłoruskiej Akademii Muzycznej w Mińsku, wokalistka, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Muzycznej im.M.Glinki w Mińsku,  założycielka  Szkoły Współczesnej Sztuki Wokalnej, juror wielu festiwali na Litwie, Ukrainie, w Posce i Finlandii.
Krzysztof Sadowski- pianista jazzowy i kompozytor,  Prezes Fundacji Muzeum Jazzu Leopolda Tyrmanda, członek Rady Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, organizator wielu festiwali oraz Warsztatów Jazzowych w Puławach.
Ludmiła Piechowska- rosyjska artystka polskiego pochodzenia, wokalistka, pedagog i wykładowca  w Międzynarodowym Profesjonalnym Studio Rozwoju Artystycznego Im Anny German  w Warszawie, Prezes Fundacji Diamentowy Głos.
Po I etapie kwalifikacji , do kolejnych przesłuchań  w Warszawie, zaproszono ok. 30 wykonawców z  Polski , Kazchstanu i Białorusi.  Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący Jury,  znany polski muzyk jazzowy Krzysztof Sadowski gratulując dziewczętom z De Facto powiedział: „Dziewczyny jesteście najlepsze i bezkonkurencyjne, śpiewajcie tak dalej i trzymajcie się swojej instruktorki, bo świetnie Was prowadzi”. Tercet De Facto został zaproszony do udziału w koncercie w Muzeum Jazzu w Warszawskim Zamku Królewskim podczas Nocy Muzeów. Stargardzianki z De Facto  tego wieczoru wystąpiły obok takich artystek jak Maria Sadowska ,Maria Niklińska,  Veronika Yanovskaja,  Marta Kuszakiewicz, Krzysztof Sadowski i pełen skład WARSAW DIXIELANDERS.