Kalendarz wydarzeń

Wernisaż malarstwa Sekcji Plastycznej UTW

Wystawy
Początek: Piątek, 10.05.2019, godz. 18:00
WERNISAŻ MALARSTWA SEKCJI PLASTYCZNEJ UTW

Galeria Sala108 zaprasza na 3 wernisaże. Rozpoczniemy w piątek 10 maja o godzinie 18.00.

SEKCJA  PLASTYCZNA UTW  STARGARD

10.05.2019, godzina 18.00, piątek


Wraz z powstaniem UTW w 2000 roku rozpoczęła również działalność Sekcja Plastyczna. Obecnie liczy 13 osób malujących różnymi technikami. Spotkania i wzajemna wymiana doświadczeń pomaga w doskonaleniu warsztatu. W trakcie działalności sekcji odbyły się liczne plenery: w Krakowie, Świno-ujściu, Marianowie, Korytowie i Prze-lewicach. Po plenerach odbywały się wernisaże poplenerowe. Sekcja prowadziła również warsztaty malarskie z  dziećmi , młodzieżą i dorosłymi. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Muzycznej Sekcja ma swoją Stałą Galerię, w której co miesiąc wystawia prace artystów, indywidualnie lub zbiorowo.

Andrzej Pągowski

16.05.2019, godzina 20.15, czwartek po prezentacji filmu "Ułaskawienie" w ramach Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, którego honorowym gościem będzie A.Pągowski


KILKA SCENOGRAFII, KILKANAŚCIE MURALI, KILKADZIESIĄT OKŁADEK, KILKASET

PORTRETÓW, KILKA TYSIĘCY RYSUNKÓW,


ALE PRZEDE WSZYSTKIM PLAKATY.


Rocznik 1953. Absolwent PWSSP w Poznaniu, Wydział Plakatu, dyplom u prof. Waldemara Świerzego.

Autor ponad 1300 plakatów wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i za granicą. Ponadto zajmuje się ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. W 1989 roku rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej, jest dyrektorem kreatywnym i właścicielem firmy Kreacja Pro. Od kliku lat uprawia malarstwo w technice print druk na płótnie. Równolegle tworzy portrety na zamówienie. Swoje prace Andrzej Pągowski prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Jest laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, wśród których warto wymienić kilkanaście najwyższych trofeów na Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny (w tym 6 Złotych Medali i tytuł The Best of Show) w Los Angeles oraz kilka nagród głównych na Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy w Chicago. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i państwowych, między innymi w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco, w Centrum Pompidou w Paryżu. Metropolitan Museum of Modern Art umieściło plakat "Uśmiech wilka" wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.


Autorskie reprinty plakatów dostępne w Andrzej Pągowski Art. Gallery powstają z wykorzystaniem barwników najwyższej jakości, na papierze o podwyższonych walorach artystycznych. Ich podstawą są skany oryginalnych prac. W odróżnieniu od na ogół wyblakłych pierwodruków z minionych lat, mają oryginalną, intensywną kolorystykę. Dzięki temu są bardzo dekoracyjne i stanowią interesujący element wystroju wnętrz. Na życzenie odbiorcy reprint może mieć własnoręczną sygnaturę twórcy. Może to przedłużyć czas realizacji zlecenia.

Jana Gujwan

17.05.2019, godzina 18.00, piątek


Mam 19 lat i jestem studentką filologii germańskiej z językiem angielskim. Ale oprócz  książek i nauki języków od zawsze interesowała mnie sztuka. Kiedy tworzę to myślami uciekam od światu realnego. Zaczynałam od rysunku, jednak z czasem zakochałam się w malarstwie. Maluję farbami akrylowymi na podobraziach ponad 5 lat, uwielbiam kolory i kontrasty. Jestem samoukiem i nie znam konkretnych technik malarskich, jednak za pomocą moich prac przekazuję swoje emocje, odczucia, a także próbuję uchwycić to, co zachwyca mnie w przyrodzie. Moje autoportrety nie są przejawem egoizmu, po prostu znam siebie dobrze. Myślę, że najlepiej opiszą mnie nie słowa, a moje prace. Ponieważ " piękno jest w oczach patrzącego" ( cytat od Gaynor Arnold).