Kalendarz wydarzeń

Piotr Pogon

Kino
Początek: Piątek, 22.02.2019, godz. 20:00
Rezerwuj / Kup bilet

Piotr Pogon będzie Gościem  Kina SCK Stargard w piątek 22 lutego o godzinie

20:00.


Zapraszamy na pokaz zdjęć, projekcję filmów z wypraw oraz na prelekcję.

Bilety w cenie 10 zł.


Piotr Pogon jest jedyną na świecie osobą, która po resekcji płuca i tarczycy z ponad 30-letnią historią choroby nowotworowej zdobywa szczyty Korony Ziemi. Do tej pory zdobył Kilimandżaro, Elbrus, Aconcgue i Denali. Za Aconcague w roku 2012 otrzymał nagrodę za Wyczyn Roku z ramienia National Geographic. W tym roku został zgłoszony do narody ,,Kolosy" w kategorii Wyczyn Roku 2018. Wszystkie szczyty zdobywał w towarzystwie osób niepełnosprawnych.


Sportowiec, również jako jedyny  człowiek na świecie bez płuca, dwukrotnie ukończył zawody triathlonowe na morderczym dystansie Ironmana. Czynny działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, współpracował z Fundacją Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko " oraz współtworzył z Jankiem Melą fundację ,,Poza Horyzonty".


Człowiek niezwykle inspirujący i z bardzo ciekawym życiorysem. Zaznał smak bogactwa jak również skrajnej biedy. Od krezusa po bezdomność, od bezdomności po jednego z najskuteczniejszych fundriserów w Polsce (na rzecz osób niepełnosprawnych zebrał 28 milionów złotych).Świetny mówca.


Przewidywany czas prelekcji to 75-90 minut. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z Panem Piotrem.

Piotr pogoń