Kalendarz wydarzeń

Orkiestra Camerata Stargard w Filharmonii Szczecin - Święto Muzyki 2019

Koncerty
Początek: Piątek, 21.06.2019, godz. 19:00

BILETY DOSTĘPNE POD ADRESEM:

https://filharmonia.szczecin.pl/wydarzenia/1097-Dina_Yoffe__Mikhail_Vaiman__Camerata_Stargard_


Camerata Stargard w szczecińskiej filharmonii…


… czyli na muzycznych salonach i w doborowym towarzystwie. Nasza orkiestra towarzyszyć będzie wybitnym solistom, w koncercie z utworami Felixa Mendelssohna – Bartholdy’ego i Ernesta Chaussona.

ORKIESTRA CAMERATA STARGARD W FILHARMONII SZCZECIN - ŚWIĘTO MUZYKI 2019

Dina Yoffe to wybitna łotewska pianistka, przed laty laureatka II nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, po latach jurorka tego prestiżowego konkursu. Mikhail Vaiman to uznany skrzypek koncertowy, profesor Hochshule fur Music und Tanz w Kolonii. Repertuar koncertu – romantyczny, z elementami impresjonizmu w koncercie na fortepian, skrzypce i orkiestrę smyczkową Ernesta Chaussona,

Koncertem na skrzypce, fortepian i orkiestrę smyczkową e-moll Felixa Mendelssohna- Bartholdy’ego , uznanym za trzeci najbardziej znany koncert skrzypcowy przez brytyjskie pismo Gramophone i  tego samego kompozytora – Symfonią Nr 4 c-moll na orkiestrę smyczkową.

Camerata Stargard będzie więc towarzyszyć wybitnym solistom, ale też będzie miała możliwość zaprezentowania pełni własnych możliwości koncertowych.

Zapraszamy stargardzkich melomanów na koncert. Szczecin jest niedaleko, filharmonia szczecińska jest miejscem niezwykłym, a sam koncert zapowiada się na muzyczną ucztę...!