Kalendarz wydarzeń

Jarmark Świąteczny „Pod Szczęśliwą Gwiazdą”

Inne
Początek: Sobota, 08.12.2018, godz 14:00

Prezydent Miasta Stargard zaprasza dzieci małe, większe i całkiem już duże na Jarmark  Świąteczny „Pod  Szczęśliwą Gwiazdą”

Organizator imprezy jest Stargardzkie Centrum Kultury.

             Na scenie w programach kolędowych zaprezentują się dzieci z: PM nr 6, PM nr 1, PM nr 4,  SP nr 5, SP nr 9 oraz Chór Echo Arioso, grupa taneczna „Seniority” z UTW, chór śpiewaczy „Chabry” z UTW, zespół „Layla” z MDK, gitarzyści: Marcin Momot i Olivier Mielniczuk z MDK, zespół „Switanok"- z punktu nauczania j. ukraińskiego ZU k/Stargard.

             Podczas Jarmarku można będzie spotkać się z św. Mikołajem, który obdaruje dzieci słodkimi podarunkami a elfy i śnieżynki poprowadzą animacje oraz zabawy. To czas w którym uroczyście rozświetlone zostaną  iluminacje oraz nasza stargardzka choinka.

             Na najmłodszych czekała będzie świąteczna karuzela. Wszystkich zmarzniętych mieszkańców zapraszamy na gorący poczęstunek, zapach barszczu i pierogów wprowadzi nas w świąteczny klimat. W Jemiołowym Zakątku każdy zrobi pamiątkowe zdjęcie.

JARMARK ŚWIĄTECZNY „POD SZCZĘŚLIWĄ GWIAZDĄ”

Rękodzielnicy zapewnią wiele atrakcyjnych drobiazgów na prezenty. Na świątecznych stoiskach znajdziemy również dekoracje, ozdoby papierowe, drewniane i ceramiczne. Niezawodne Koła Gospodyń Wiejskich zadbają o gorącą herbatę, kawę i aromatyczne ciasta.

Centrum Otwarte Drzwi z SCK gorąco zachęca do uczestnictwa w zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt. Na Rynku Staromiejskim można będzie przekazać do pkt. zbiórki kołdry, poduszki, koce, legowiska oraz karmę dla psów i kotów.


            Dodatkowym punktem będzie wystawa interaktywna Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie im. prof. Jerzego Stelmacha promująca Stargardzkie Centrum Nauki. Wystawę można będzie odwiedzić w godz. 14.00 – 20.00. To będzie morska przygoda, przy okazji której będziemy doświadczać różnych zjawisk naukowych. Przygoda z emocjami, radością, czasem lekkim strachem. To wszystko spowoduje, że odwiedzający nawet nie zauważą, że uczą się fizyki, biologii, geografii, a nauka trwalej zapada im w pamięć


Zapraszamy

Rynek Staromiejski

sobota 08 grudnia 2018r., w godz. 14:00-19:00