Kalendarz wydarzeń

Ferie Zimowe 2019 - II tydzień

Inne
Początek: Od 04.02.2019, godz. 10:00 Koniec: 08.02.2019, godz. 14:00

Wstęp wolny, dzieci i młodzież do 18 roku życia na wszystkie zajęcia warsztatowe przynoszą zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

Poniżej szczegółowy terminarz i opis zajęć warsztatowych na II tydzień ferii zimowych 2019 roku w Stargardzkim Centrum Kultury.

FERIE ZIMOWE 2019

W programie:

Poniedziałek 04.02.2019

10:00 - 12:00 Sala Baletowa Warsztaty gier fabularnych dla dzieci (6-11 lat, max. 20 osób)

12:00 - 14:00 Foyer/II piętro Warsztaty Plastyczne dla dzieci: kartki okolicznościowe - SSM SP BRAMA  (3-12 lat, max. 15 osób)

12:00 - 14:00 Sala Baletowa Warsztaty gier fabularnych dla młodzieży (12-19 lat, max. 20 osób)

Wtorek 05.02.2019

11:00 - 13:00 Mała Scena Spektakl "Do biedronki przyszedł żuk" + warsztaty teatralne - Teatr Krzywa Scena Tatiana Malinowska Tyszkiewicz (spektakl od 3 lat, bilet: 5 zł, grupy zorganizowane wcześniejsza rezerwacja, warsztaty teatralne 3-12 lat, max. 20 osób)


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (opiekunami) na spektakl przygotowany przez Teatr Krzywa Scena we współpracy z Teatrem Emigatis Towarzystwa Przyjaciół MDK. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty teatralne przeprowadzone przez doświadczonego instruktora pracowni teatralnej SCK, Tatianę Malinowską - Tyszkiewicz. Warsztaty skierowane są do dzieci od 3 do 12 lat. Celem
warsztatów jest rozwijanie wyobraźni dziecięcej, wprowadzenie w świat sztuki oraz rozbudzanie pasji. Dzięki warsztatom teatralnym poprawi się koordynacja ruchowa, percepcja słuchowa oraz właściwa stymulacja pamięci. Wspólna zabawa sprawi, że dzieci poznają sztukę aktorską, odkryją jak zbudowana jest scena oraz poznają słownictwo związane z teatrem. To będzie wesoła i pouczająca zabawa!


12:30 - 14:30 Sala Baletowa CODowy Rubik - pracownia Centrum Otwarte Drzwi (6-19 lat, max. 20 osób)

Środa 06.02.2019

10:00 - 12:00 Foyer/II piętro Warsztaty Mały Projektant -  szycie ubranek zimowych dla lalek albo misiów - UTW Sekcja Rękodzieła
(7-12 lat, max. 15 osób)

12:30 - 14:30 Foyer/II piętro: Warsztaty Plastyczne dla dzieci: kartki okolicznościowe - SSM SP BRAMA  (3-12 lat, max. 15 osób)

Czwartek 07.02.2019

10:00 - 12:00 Foyer/II piętro Warsztaty biżuterii dla dzieci - PZERiI Sekcja Rękodzieła I grupa (6-11 lat, max. 15 osób)

12:00 - 14:00 Foyer/II piętro Warsztaty biżuterii dla młodzieży - PZERiI Sekcja Rękodzieła II grupa (12-19 lat, max. 15 osób)

Piątek 08.02.2019

10:00 - 13:00 Mała Scena „Chrońmy środowisko i zwierzęta” prelekcje i warsztaty plastyczne dla dzieci - SONiK (6-14 lat, max. 30 osób)

12:00 - 14:00 Foyer/II piętro Warsztaty Malarskie dla młodzieży -  SSM SP BRAMA (11-22 lat, max. 10 osób)

BEZPIECZNE FERIE Z SCK NA WESOŁO 2019


W ramach Ferii Zimowych 2019 z SCK, w terminie 28.01.2019 - 10.02.2019 Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć, aktywnego spędzenia zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Głównym celem warsztatów jest integracja oraz rozwój dzieci i młodzieży, rozwijanie aktywności twórczej, ruchowej, przeżywanie radości i pobudzenie ich kreatywności podczas zabawy, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz pokazanie szeregu możliwości spędzenie wolnego czasu. Ponadto, zajęcia warsztatowe mają na celu podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, kształtowanie prawidłowych zachowań wobec środowiska naturalnego, doskonalenie umiejętności rozpoznawania zagrożeń oraz podejmowania interwencji oraz wzbogacanie wiedzy na temat pracy służb ratunkowych.

Zapewniamy miły i bezpiecznie spędzony czas, świetną zabawę oraz ciekawe zajęcia warsztatowe. Zapraszamy!Warsztaty gier fabularnych dla dzieci i młodzieży

Zajęcia skierowane są dla dwóch grup wiekowych w wieku od 6 - 11 lat i od 12-19 lat. Warsztaty gier fabularnych
są nie lada gratką i zabawą rozwijającą wyobraźnię twórczą u dzieci, młodzieży, jak i  również osób dorosłych.
Gry fabularne,
to towarzyska zabawa, która polega na odgrywaniu ról w różnych okolicznościach. Przed zespołem graczy stawiane są zadania, zagadki
i problemy, na które należy znaleźć rozwiązanie, wykorzystując spryt, zdolność improwizacji oraz współpracy w grupie.
Gracze wcielają się w ulubionych bohaterów z ulubionych książek czy filmów. Przeżywają fantastyczną przygodę opowiadając, gestykulując i rozmawiając ze sobą. To wspaniała forma do spędzenia czasu wolnego i wspólnego przeżywania radości.

Obudź w sobie Super- Bohatera! Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty Teatralne

Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów z dziećmi na warsztaty teatralne przeprowadzone przez doświadczonego instruktora pracowni teatralnej SCK, Tatianę Malinowską - Tyszkiewicz. Warsztaty skierowane są do dzieci od 6 do 12 lat. Celem zajęć jest rozbudzanie pasji, wprowadzenie w świat sztuki oraz rozwijanie wyobraźni dziecięcej. Warsztaty teatralne rozwijają wyobraźnię, twórczy potencjał oraz wiarę we własne siły. Właściwie stymuluje pamięć, poprawiając  przy tym technikę mowy oraz  koordynację ruchowa i percepcję słuchową. Wspólna zabawa sprawi, że dzieci poznają sztukę aktorską, odkryją jak zbudowana jest scena oraz poznają słownictwo związane z teatrem.

Spędź z Nami czas w dobrej i twórczej w atmosferze - Zapraszamy!

Warsztaty Plastyczne dla dzieci: kartki okolicznościowe

Zajęcia skierowane są dla młodszych dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które poprowadzą
artyści plastycy za
Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”. Dzieci na zajęciach będą mogły stworzyć własnoręcznie oryginalne kartki okolicznościowe, m.in. na urodziny, imieniny czy na walentynki, które przyniosą wiele radości obdarowanej osobie.

Przeżyj z Nami wesołą zabawę tworząc niepowtarzalną kartkę dla bliskiej Ci osoby!

brama

Warsztaty Malarskie dla młodzieży

Zajęcia skierowana są do młodzieży w wieku od 11 do 22 lat, które poprowadzą artyści
plastycy za Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”.
W trakcie nieodpłatnych warsztatów młodzież zapozna się z podstawowymi  technikami rysunku oraz malarstwa. Bogata różnorodność form plastycznych oraz artystycznych, pozwoli, aby uczestnicy zajęć odkryli swój ukryty talent, rozwinęli swoją kreatywność i fantazję oraz inspirację do działania.                                                                                                                               

Przyjdź i rozwiń swoją artystyczną pasję! - Zapraszamy!

brama

Warsztaty Biżuterii dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki pięknej i użytkowej w wieku od 6-19 lat na nasze warsztaty robienia biżuterii. Warsztaty poprowadzą panie z Sekcji Rękodzieła, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nauka, własnoręczne wykonywanie bransoletek, korali czy kolczyków jest szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek, ale i chłopcy będą mogli się wykazać wykonując piękną broszkę lub naszyjnik dla babci lub mamy. Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych koralików do kolorowych kolczyków.

Obudź z Nami swoją kreatywność!

Pzerii

Warsztaty „Mały Projektant”- szycie zimowych ubranek dla lalek albo miśków

Zajęcia są skierowane dla dzieci wieku od 7 do 12 lat, które będą miały niepowtarzalną okazję
na spędzenie wolnego czasu na wesoło. Warsztaty poprowadzą panie z Sekcji Rękodzieła, Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zimowe swetry, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki
to podstawowa wyposażenie na zimowe dni. Lalki, misie i inne zabawki powinny być zimą również odpowiednio ubrane. Naszą propozycją jest kreatywna zabawa dla dzieci, która nie tylko zadba o rozwój motoryki, ale również dostarczy wiele radości. Zachęci nasze pociechy do noszenia czapki czy szalika - bo przecież należy to robić, skoro nawet ulubiona lalka czy miś ją nosi. Wykorzystując ciekawe i proste pomysły dzieci wykonają piękne kreacje dla swoich ulubieńców i poznają techniki związane z cieciem materiału i szyciem.

Do dzieła! Zapraszamy! Uszyjmy razem zimowe ubranka dla lalek i misiów.
Nie pozwólmy, aby im było zimno!


utw

CODowy Rubik

Zapraszamy na aktywne, kreatywne spędzenie czasu wolnego przez dzieci i młodzież
w wieku od 6 do 14 lat poprzez uczestnictwo w zajęciach przeprowadzanych przez wolontariuszy z Centrum Otwarte Drzwi. Zajęcia będą polegały na zabawie oraz nauce układania kostki Rubika. Dzięki zajęciom poszerzysz zainteresowania oraz zdobędziesz nowe doświadczenia.

Dziel się wspólnie z Nami pozytywną energią!

cod

„Chrońmy Środowisko i Zwierzęta” prelekcje i warsztaty plastyczne dla dzieci

Zajęcia poprowadzi doświadczona grupa ze Stowarzyszenia Ochrony Natury i Krajobrazu, która jest organizacją
non-profit z malutkiej miejscowości Witniczka. Celem ich działań  jest m.in. podnoszenie świadomości ludzi z terenów okolicznych gmin w tematyce otaczającej przyrody, wpływu człowieka na środowisko, które mogłyby pomóc naturze. Prowadzą kociarnię i opiekują się kotami porzuconymi, jak i również wolno bytującymi. Chętnie poprowadzą prelekcje z zakresu problemu bezdomności zwierząt i edukacji przyrodniczej oraz warsztaty plastyczne dla dzieci.

Poznaj z Nami  zew przygody! Serdecznie zapraszamy !

logo