Kalendarz wydarzeń

Ferie Zimowe 2019 - I tydzień

Inne
Początek: Od 28.01.2019, godz. 10:00 Koniec: 01.02.2019, godz. 14:00

Wstęp wolny, dzieci i młodzież do 18 roku życia na wszystkie zajęcia warsztatowe przynoszą zgodę rodziców/opiekunów prawnych.

Poniżej szczegółowy terminarz i opis zajęć warsztatowych na I tydzień ferii zimowych 2019 roku w Stargardzkim Centrum Kultury.

FERIE ZIMOWE 2019

W programie:

Poniedziałek 28.01.2019

10:00 - 10:40  Sala Baletowa Joga dla dzieci - Szkoła Jogi  Alicja Postawa I grupa (6-11 lat, max. 20 osób)
11:00 - 11:40  Sala Baletowa
Joga dla młodzieży - Szkoła Jogi  Alicja Postawa II grupa (12-19 lat, max. 20 osób)
11:00 - 12:30  Mała Scena Bezpieczne ferie dla dzieci ze Stoją! Stargard - prelekcje i warsztaty plastyczne (6-11 lat, max. 30 osób)

Wtorek 29.01.2019

10:30 - 12:00 Sala 109 Warsztaty dziennikarsko - radiowe - Twoje Radio (11-22 lat, max. 15 osób)
11:00 - 13:00 Mała Scena Spektakl „Bajki, nie bajki” + warsztaty teatralne - Teatr Krzywa Scena Tatiana Malinowska Tyszkiewicz (spektakl od 3 lat, bilet: 5 zł, grupy zorganizowane wcześniejsza rezerwacja, warsztaty teatralne 3-12 lat, max. 20 osób)


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami (opiekunami) na spektakl przygotowany przez Teatr Krzywa Scena we współpracy z UTW Sekcją teatralną "A-TO-MY". Po przedstawieniu odbędą się warsztaty teatralne przeprowadzone przez doświadczonego instruktora pracowni teatralnej SCK, Tatianę Malinowską - Tyszkiewicz. Warsztaty skierowane są do dzieci od 3 do 12 lat. Początek warsztatów będzie służył integracji, lepszemu poznaniu się i wzajemnemu ośmieleniu. Następnie poopowiadamy, porozmawiamy i pobawimy się wspólnie, pobudzając przy tym wyobraźnię i wyzwalając pozytywne emocje. Skupimy się na
wspaniałej zabawie.
Zapraszamy do wspólnego snucia opowieści i do wspólnej zabawy!


12:00 - 14:00 Foyer/II piętro Warsztaty Rysunku dla młodzieży -  SSM SP BRAMA (11-22 lat, max. 10 osób)

Środa 30.01.2019

10:00 - 12:00 Foyer/II piętro Warsztaty biżuterii dla dzieci dla młodzieży - PZERiI Sekcja Rękodzieła (6-19 lat, max. 20 osób)
12:00 - 14.00 Mała Scena Warsztaty ratownictwa medycznego dla dzieci i młodzieży - Collegium Medyczne MEDICA (6-19 lat, max. 30 osób)

Czwartek 31.01.2019

10:00 - 12:00 Foyer/II piętro Warsztaty Mały Projektant - szycie ubranek zimowych dla lalek albo misiów - UTW Sekcja Rękodzieła (7-12 lat, max. 15 osób)
10:30 - 12:00 Sala 109 Warsztaty dziennikarsko - radiowe - Twoje Radio (11-22 lat, max. 15 osób)

Piątek 01.02.2019

12:00 - 14:00 Sala Baletowa Gry i zabawy z Harcerzami dla dzieci - ZHP Hufiec Stargard (6-14 lat, max. 20 osób)
12:00 - 14:00 Foyer/II piętro Warsztaty Malarskie dla młodzieży - SSM SP BRAMA (11-22 lat, max. 10 osób)

BEZPIECZNE FERIE Z SCK NA WESOŁO 2019

W ramach Ferii Zimowych 2019 z SCK, w terminie 28.01.2019 - 10.02.2019 Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć, aktywnego spędzenia zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Głównym celem warsztatów jest integracja oraz rozwój dzieci i młodzieży, rozwijanie aktywności twórczej, ruchowej, przeżywanie radości i pobudzenie ich kreatywności podczas zabawy, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz pokazanie szeregu możliwości spędzenie wolnego czasu. Ponadto, zajęcia warsztatowe mają na celu podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej zasad bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, kształtowanie prawidłowych zachowań wobec środowiska naturalnego, doskonalenie umiejętności rozpoznawania zagrożeń oraz podejmowania interwencji oraz wzbogacanie wiedzy na temat pracy służb ratunkowych


Zapewniamy miły i bezpiecznie spędzony czas, świetną zabawę oraz ciekawe zajęcia warsztatowe. Zapraszamy!

JOGA DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY

Zajęcia skierowane są dla dwóch grup wiekowych w wieku od 6 - 11 lat i od 12-19 lat, które poprowadzi profesjonalna trenerka jogi Alicja Postawa. Instruktorka pokaże wiele cennych ćwiczeń, które już od najmłodszych  lat pozwalają uniknąć wielu wad postawy wynikających z siedzącego trybu życia. Joga jest doskonałą gimnastyką korekcyjną, która prowadzi do prawidłowego ustawienia miednicy i kręgosłupa oraz wzmacnia mięśni całego ciała. Joga jest też jedną z niewielu dyscyplin, gdzie również mocno pracują mięśnie stóp, co ma bardzo dobry wpływ na korygowanie takich wad jak płaskostopie lub koślawość stóp i kolan. Regularne ćwiczenia maja bardzo dobry wpływ na rozwój koncentracji oraz pomagają pozbyć się stresu i napięć.
Poznaj sztukę efektywnego relaksu! Dobrze się bawiąc! Zapraszamy!

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Trzeba zabrać ze sobą wodę do picia i wygodny strój - liczba miejsc jest ograniczona!

JOGA DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY
JOGA DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY

Bezpieczne ferie dla dzieci ze Stoją! Stargard

Zajęcia skierowane są dla młodszych dzieci w wieku od 6 do 11 lat, poprowadzi je grupa informacyjno-prewencyjna Stoją Stargard, która ostrzegawczo informuje o sytuacji na stargardzkich drogach, korkach, wypadkach. Promuje prewencyjne działania do bezpiecznego zachowania się na drodze, zarówno kierowców, jak i pieszych. Zajęcia te, to okazja do dobrej zabawy, szansa
do szerzenia uśmiechu i bardzo dobry pomysł do spędzenia wolnego czasu.

Baw się z Nami wesoło i bezpiecznie!

Bezpieczne ferie dla dzieci ze Stoją! Stargard

Warsztaty Teatralne

Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów z dziećmi na warsztaty teatralne przeprowadzone przez doświadczonego instruktora pracowni teatralnej SCK, Tatianę Malinowską - Tyszkiewicz. Warsztaty skierowane są do dzieci od 6 do 12 lat. Celem zajęć
jest rozbudzanie pasji, wprowadzenie w świat sztuki oraz rozwijanie wyobraźni dziecięcej. Warsztaty teatralne rozwijają wyobraźnię, twórczy potencjał oraz wiarę we własne siły. Właściwie stymuluje pamięć, poprawiając  przy tym technikę mowy oraz  koordynację ruchowa i percepcję słuchową. Wspólna zabawa sprawi, że dzieci poznają sztukę aktorską, odkryją jak zbudowana jest scena oraz poznają słownictwo związane z teatrem.

Spędź z Nami czas w dobrej i twórczej w atmosferze - Zapraszamy!

Warsztaty dziennikarsko - radiowe

Zajęcia skierowane są do młodzieży w wieku od 11 do 22 lat, która będzie miała niepowtarzalną okazję pogłębić swoją wiedzę poprzez ćwiczenia np. jako dźwiękowiec oraz uzyskać wiele cennych wskazówek technicznych  i teoretycznych. Nie zabraknie ciekawostek
na temat tworzenia dźwięku, przetwarzaniu oraz realizacji nagranej ścieżki dźwiękowej. Poznaj pracę dźwiękowca wspólnie
z dziennikarzami Twojego Radio!
W programie m. in.
- praca z mikrofonem
- tworzenie efektów dźwiękowych
- montaż reklamy radiowej

Rozpocznij z nami pełną przygód zabawę z dźwiękiem!

Warsztaty dziennikarsko - radiowe

Warsztaty Rysunku/ Malarskie dla młodzieży

Zajęcia skierowana są do młodzieży w wieku od 11 do 22 lat, które poprowadzą artyści
plastycy za Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama”.
W trakcie nieodpłatnych warsztatów młodzież zapozna się z podstawowymi  technikami rysunku oraz malarstwa. Bogata różnorodność form plastycznych oraz artystycznych, pozwoli, aby uczestnicy zajęć odkryli swój ukryty talent, rozwinęli swoją kreatywność i fantazję oraz inspirację do działania.                                                                                                                              
Przyjdź i rozwiń swoją artystyczną pasję! - Zapraszamy!

Warsztaty Rysunku/ Malarskie dla młodzieży

Warsztaty ratownictwa medycznego dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy na zajęcia warsztatowe, które będą przeprowadzane pod okiem eksperta ze Szkoły Collegium Medycznego MEDICA w Stargardzie. Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 19 lat. Celem warsztatów  jest doskonalenie sprawności i umiejętności ratowniczych w zakresie udzielania pomocy medycznej w różnych sytuacjach zagrażających życiu.
W  programie: 
-   prelekcje połączone z pokazem  ratownictwa medycznego
-   nauka udzielania podstawowych zabiegów ratujących życie
-   i wiele innych atrakcji

Zapraszamy!

Warsztaty ratownictwa medycznego dla dzieci i młodzieży

Warsztaty Biżuterii dla dzieci i młodzieży

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki pięknej i użytkowej w wieku od 6-19 lat na nasze warsztaty robienia biżuterii. Warsztaty poprowadzą panie z Sekcji Rękodzieła, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Nauka, własnoręczne wykonywanie bransoletek, korali czy kolczyków jest szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek, ale i chłopcy będą mogli się wykazać wykonując piękną broszkę lub naszyjnik dla babci lub mamy. Podczas warsztatów nauczymy się wykorzystywać różnorodne materiały i techniki tworzenia biżuterii: od tradycyjnych koralików do kolorowych kolczyków.


Warsztaty Biżuterii dla dzieci i młodzieży

Warsztaty „Mały Projektant”- szycie zimowych ubranek dla lalek albo miśków

Zajęcia są skierowane dla dzieci wieku od 7 do 12 lat, które będą miały niepowtarzalną okazję na spędzenie wolnego czasu na wesoło. Warsztaty poprowadzą panie z Sekcji Rękodzieła, Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zimowe swetry, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki to podstawowa wyposażenie na zimowe dni. Lalki, misie i inne zabawki powinny być zimą również odpowiednio ubrane. Naszą propozycją jest kreatywna zabawa dla dzieci, która nie tylko zadba o rozwój motoryki, ale również dostarczy wiele radości. Zachęci nasze pociechy do noszenia czapki czy szalika - bo przecież należy to robić, skoro nawet ulubiona lalka czy miś ją nosi. Wykorzystując ciekawe i proste pomysły dzieci wykonają piękne kreacje dla swoich ulubieńców i poznają techniki związane z cieciem materiału i szyciem.

Do dzieła! Zapraszamy! Uszyjmy razem zimowe ubranka dla lalek i misiów.
Nie pozwólmy, aby im było zimno!

Gry i Zabawy z Harcerzami dla dzieci

Zajęcia będą przeprowadzane przez Grupę harcerską Hufiec Stargard.
Szeroko pojętne zabawy z harcerzami, rozbudzą wasze zainteresowania i zainspirują
do doskonalenia umiejętności, które są przydatne w życiu. Poprzez zabawę nauczysz
się samoorganizacji, zaradności i odpowiedzialności. Poznasz wielu rówieśników
i udoskonalisz pracę w grupie. Poznasz podstawy samarytanki harcerskiej oraz zdobędziesz wiedzę na temat innych technik harcerskich (m.in. szyfry, węzły).

Wstąp w nasze szeregi i poznaj smak harcerskiej przygody!

Warsztaty „Mały Projektant”- szycie zimowych ubranek dla lalek albo miśków


Gry i Zabawy z Harcerzami dla dzieci