Kalendarz wydarzeń

Ewenement 2017: Spektakl „Szach-Mat"

Spektakle
Początek: Piątek, 10.03.2017, godz. 19.00
REZERWUJ / KUP BILET

Opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn?
W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.
 
Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna Leonarda, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami. 
 
Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni…

Najnowsza produkcja Teatru Capitol
Na scenie wystąpią:
Anna Gornostaj
Roksana Szmigiero
Marek Siudym
Maciej Damięcki
Jacek Kopczyński


Ceny biletów:
parter: 90 zł
balkon: 70 zł

EWENEMENT 2017: SPEKTAKL „SZACH-MAT"

W dniu 10 marca br. na „Dużej Scenie” Stargardzkiego Centrum Kultury wystąpili znani i lubiani aktorzy scen warszawskich. W przedstawieniu Dama bije Króla „Szach Mat” w rolę Freda wcielił się Marcin Siudym któremu towarzyszyli na scenie w roli syna i przyjaciela Jacek Kopczyński i Maciej Damięcki. Świetnie napisane role bohaterów dopełniały gospodynie: Aleksandra Szmigiel-Pliszka a zwłaszcza rola Rosalindy którą zagrała Anna Gornostaj.