Kalendarz wydarzeń

DNI STARGARDU 2019

Koncerty
Początek: Piątek, 21.06.2019

KONCERTOWE DNI STARGARDU 2019

Dosłownie i w przenośni… bo zestaw występujących i klasa gwiazd gwarantują moc muzycznych atrakcji. Zróżnicowanych stylowo i tematycznie; od twardego rocka, przez gwiazdy muzyki pop, aż do wspomnień historycznych z utworami Queen i Led Zeppelin.

Dni Stargardu 2019

Dzień pierwszy – 21 czerwca w Amfiteatrze

„DICE’E NA LUZ !” to już tradycyjny tytuł koncertu zespołu DICE, uznanej stargardzkiej grupy, grającej hard rocka w składzie: Łukasz Przybylski – gitara i wokal, Karol Przybylski – gitara basowa, Mateusz Szeremeta – perkusja, Bartosz Izak – gitara. W roku 2018 ukazała się trzecia płyta DICE zatytułowana „Nowy Świt”, której edycja zbiegła się z dziesięcioleciem istnienia zespołu. Jest ona „owocem dziesięciu lat wspólnego grania, dziesięciu lat doświadczeń, dziesięciu lat przyjaźni i dziesięciu lat dążeń do samodoskonalenia”.

DICE’E NA LUZ ! „Muzyka, która płynie w żyłach grupy, czyli hardrock w czystej postaci !


ROCKASTA – też rockowo i metalowo, ale oryginalnie, bo z akordeonem jako instrumentem wiodącym. Zespół gra utwory własne i klasykę gatunku, udowadniając, że akordeon to nie tylko instrument biesiadny, ale także nadający osobliwą aurę ciężkim brzmieniom. „Rock” to rock, „kasta” to w muzycznym slangu akordeon. Połączenie to ROCKASTA!


GWIAZDA WIECZORU – Piotr Cugowski, od jakiegoś czasu bardziej znany od ojca i jakby mniej kojarzony z „BRAĆMI”. Solowe dokonania owocują utworami, w których niebanalny głos składa się z melodią i tekstem w przebojową mieszankę. Znany z przejmującego wykonania utworu „Jednego serca” z repertuaru Czesława Niemena, ale jeszcze bardziej z własnych szlagierów; „Zostań ze mną” i „Kto nie kochał”.

„Kto nie słyszał  ( Piotra Cugowskiego na żywo), nie wie nic..!”

Dzień drugi – 22 czerwca w Amfiteatrze

Koncert Finalistów VI Przeglądu Młodych Muzyków, który odbył się 3 maja w Teatrze Letnim i przyniósł nie tylko powiew wiosennej świeżości, ale także wiosenny wysyp utalentowanych muzyków i wykonawców. Weryfikacja ich talentów nastąpi na największej stargardzkiej scenie i przed najliczniejszą stargardzką widownią..! A wystąpią laureatka I miejsca Agata Łapa, laureatka II miejsca Karolina Kutek oraz laureaci III miejsca zespół Message On The Pavement.


Koncert pamięci zespołu LED ZEPPELIN, w którym wystąpią;  Kolektyw Mothership, Dice, Artur Słowik, Marcin Krawczyk, Katarzyna Turska, Maciej Wojda i Zbigniew Jasiński.

Kolektyw Mothership to formacja powstała specjalnie dla uczczenia 50 rocznicy powstania legendarnej brytyjskiej grupy. Wykonują własne interpretacje utworów Led Zeppelin, a to, że muzyka „zeppelinów” wciąż jest żywa potwierdza udział w koncercie całej grupy stargardzkich muzyków. Tego dnia schody w stargardzkim amfiteatrze to będą naprawdę „Stairway to Heaven”…


GWIAZDA WIECZORU – Kasia Kowalska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. W roku 2018 obchodziła 25lecie pracy artystycznej, co zaowocowało, pierwszym od 10 lat ,albumem „AYA” i trasą koncertową „Kasia Kowalska 25”. Podczas Dni Stargardu  „czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.”

Dzień trzeci – 23 czerwca w Teatrze Letnim ( Park Chrobrego)

Koncert zespołu LORD – Sound of Queen – Rock Ballads’80,  wspomnieniowe spotkanie z nieśmiertelnymi przebojami grupy Queen i Freddie’go Mercury oraz balladami rockowymi z lat 80tych minionego wieku. Covery Queen i utwory takich wykonawców jak Whitney Huston, Tina Turner, Stevie Wonder wykona z zespołem LORD Damian Rybicki, finalista VII edycji The Voice of Poland.


Można założyć, że na finał zespół  LORD wykona „We are the Champions” i można założyć, że będzie to wspaniały finał trzydniowych prezentacji koncertowych na stargardzkich plenerowych scenach. Zapowiadają się naprawdę atrakcyjnie i wydają się „skomponowane” tak, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie…