Kalendarz wydarzeń

Dni Stargardu 2017

Koncerty
Początek: Piątek, 23.06.2017 Koniec: 25.06.2017, godz. 23:00

Uwaga: zapraszamy na koncerty do Amfiteatru bez względu na pogodę. W przypadku deszczu - zwracamy uwagę, że zgodnie z regulaminem dotyczącym imprez masowych oraz bezwzględnymi warunkami bezpieczeństwa - nie można wnosić sztywnych parasoli - dopuszczane są składane parasolki.

Program Dni Koncertowych w ramach Dni Stargardu 2017

Teatr Letni PARK CHROBREGO 23.06.2017r.

•    godz. 19.00  Fajfy na rockowo z zespołem Titty Twister

AMFITEATR
I DZIEŃ KONCERTOWY 24.06.2017r.

W ramach promocji stargardzkiej SCENY MŁODYCH:
•    godz. 18:30 – wręczenie nagród i występ Finalistów IV Przeglądu Młodych Muzyków (Agata Michałowska zdobywczyni I miejsca, zespół Main Station zdobywca II miejsca i duet Niki i Viki zdobywczynie III miejsca) 
•    godz. 19:30 – koncert LANBERRY
•    godz. 20:25 – koncert gwiazdy - OCEANA 

II DZIEŃ KONCERTOWY 25.06.2017r. 

•    godz. 19:00 – koncert „Show must go on” w wykonaniu stargardzkich zespołów: Headlong, Out of mind, DICE, Cantore Gospel - poświęcony pamięci Freddiego Mercurego
•    godz. 21:00 – koncert gwiazdy - zespół LemOn

DNI STARGARDU 2017

Kino SCK
Seanse za 1 zł  25.06.2017

- Rachet i Clank - 10:00
- Rabusie fistaszków - 12:30
- Jak zostać kotem - 15:00
- La la land - 17:00
- Przełęcz ocalonych - 20:00

Bilety dostępne tylko i wyłącznie w kasie kina SCK na 1 godzinę przed każdym seansem. Jedna osoba jest uprawniona do zakupu 5 biletów.

Lanberry

Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Intensywnie eksperymentuje z szeroko pojętym brzmieniem elektronicznym. Miała z nim już do czynienia jako wokalistka Projektu NOD. Na płycie „Warsoul Experience” wraz z Lanberry wystąpili m.in.: Wojciech Waglewski, Marika, Małolat i VNM. Uwielbia występy na żywo podczas których zupełnie zmienia swoje oblicze - scena jest jej żywiołem. Sama pisze teksty oraz melodie, uwielbia twórczą pracę w studiu.
W 2010 roku Lanberry poznała producenta muzycznego Tofsona, a w 2011 producenta Dasta, z którymi od razu znalazła wspólny „muzyczny” język i rozpoczęła współpracę. Rezultatem ich pracy są wspólne kompozycje, które w połączeniu z charyzmatycznym głosem Lanberry to electropopowe parkietowe hity. Lanberry nie byłaby sobą gdyby nie sięgnęła innych, nawet dubstepowych rewirów. Również leniwsze kompozycje zapadają w pamięć nie tylko ze względu na swoja przebojowość ale z powodu wokalu. Lanberry, który jest jej największym atutem. Ona wie jak użyć swojego głosu i jak bawić się jego barwą.
Ostre minimalistyczne dźwięki elektro w połączeniu z brzmieniem lat 80-tych i 90-tych tworzą spójne kompozycje, które z pewnością zrobią niemałe zamieszania na muzycznej i klubowej scenie.

Lanberry

LemON

SUKCESY
Nagrody EMA: 2013, 2014
Nominacje do  nagród Fryderyk 2013, 2015
Zespół roku 2014 wg Radio Zet
Przebój 25-lecia Radia Zet („Scarlett”)
Platynowe płyty “LemON” oraz “SCARLETT”
Złota płyta “Etiuda Zimowa”
50 000 000 wyświetleń teledysków na YouTube
laureat nagród na największych festiwalach w Sopocie i Opolu (Superjedynka, nagroda Top Trendy, Przebój roku FM SuperHit Festiwal)
7 hitów na listach przebojów w ciągu 4 lat
Duety z największymi artystami Polskiej sceny muzycznej: Agnieszka Chylińska, Perfect, Zakopower, Adam Sztaba, KROKE
Zwycięzca MUST BE THE MUSIC – TYLKO MUZYKA

LemOn

Oceana

to artystka, łącząca soul z lat sześćdziesiątych ze współczesnymi tekstami i nowoczesnym brzmieniem. Jej nietuzinkowa uroda i talent przyciągają uwagę nawet największych sceptyków. W naszym kraju Oceana i jej debiutancki singiel „Cry Cry” podbił listy przebojów. Zdobyła również Słowika Publiczności na Sopot Festiwal.

Oceana

Zespół Titty Twister

Zespół Titty Twister powstał w 2001 roku. Pomysłodawcą był wokalista Darek Rydalski ("Pallacco"), który zwerbował 3/4 składu z heavy metalowego West Side i działał równolegle z Titty Twister w jednym mieście, grając często wspólne koncerty. Zespół Titty Twister był wtedy odpowiedzią na granie z dyskietek zespołów disco. Kapela przygotowała kilkadziesiąt polskojęzycznych rockowych kowerów z lat 80-tych nie nadawanych już w radio, takich zespołów jak Oddział Zamknięty, Perfect, Dżem, Lady Pank etc...w swoich bardziej hard rockowych aranżacjach. Granie takich utworów przyniosło szybko nieoczekiwany sukces, a zespół zagrał sporo koncertów w sezonie letnim. W pierwszym składzie występowali - Darek Rydalski - śpiew, Tomek Zaręba - gitara, Andrzej "Klin" Hut - klawisze, Robert "Boro" Borowski - bas i Piotr "Czapa" Skryplonek - perkusja. Zespół przez ostatnie 16 lat zmieniał skład przez który przewinęło się kilka osób, głównie gitarzystów (Paweł Mamoń, Szymon Kanczurski). Sekcje rytmiczną uzupełnili - Rafał Kunikiewicz - bas oraz Mariusz Kozar - perkusja, zaś za gitare chwycił  Piotr Nosel. Titty Twister zaczął swoją karierę od grania w nadmorskich pubach a potem sukcesywnie napływały zaproszenia na wszelakie duże imprezy gdzie otwierał koncerty Piersi, Manaam czy Lady Pank. Regularnie też zaczął grać koncerty na zlotach motocyklowych, festynach i na wszystkich finałach WOŚP. Zjeździł całą Polskę grał w Niemczech dla Polonii i wciąż bierze na warsztat nowe utwory z lat 80/90-tych jak i ówczesnych. W czerwcu 2014 roku zespół nagrał własnym sumptem płytę ze swoimi pięcioma autorskimi piosenkami. Największym sukcesem zespołu, jak twierdzą jego członkowie, jest to, że mimo upływu sporego okresu czasu i kilku zmian personalnych, zespół dalej działa prężnie, koncertując ku uciesze publiczności i swojej własnej.

Zespół Twister
Zespół Twister

Koncert poświęcony pamięci Freddiego Mercurego, który niezaprzeczalnie zapisał się w historii jako jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. W nawiązaniu do 25. rocznicy śmierci Freddiego, zespoły: Headlong, Out of Mind, Dice oraz Chór Cantore Gospel postanowiły złożyć muzyczny hołd jego twórczości. Siła muzyki, mocne dźwięki, energia, różnorodność interpretacji, to efekt pasji jaką jest dla nich muzyka. Koncert z pewnością pozwoli widowni poczuć ducha minionej epoki i przypomni na czym polegał fenomen Freddiego. Po raz pierwszy koncert zaprezentowany został stargardzkiej widowni w listopadzie 2016r. Foto: http://www.sck.stargard.pl/news/Show_Must_Go_On_2016_11_26_22_18 

Koncert poświęcony pamięci Freddiego Mercurego

Dice

Zespół rockowy pochodzący ze Stargardu, który został założony w 2007 roku. Muzyka grupy to klasyczny hard rock w nowoczesnym wydaniu. Skład zespołu to: Łukasz Przybylski - gitara & wokal, Karol Przybylski - gitara basowa, Mateusz Szeremeta - perkusja, Bartosz Izak – gitara. Dice na swoim koncie ma dwie płyty długogrające wydane przez wytwórnie Luna Music Polska: "Stara Historia" (2013) i "Paradice" (2015). Zespół na swoim koncie ma liczne nagrody oraz wyróżnienia m.in. Nagrodę Prezydenta Stargardu za dokonania artystyczne w roku 2015. Obecnie zespół pracuje nad trzecią płytą, która trafi do sklepów jesienią tego roku.
www.dicerocks.pl
www.facebook.pl/dicepl
www.youtube.com/DiceRocksVEVO
www.youtube.com/dicepl

Dice

3 maja 2017r. na Rynku Staromiejskim, odbył się IV Przegląd Młodych Muzyków. W Przeglądzie udział wzięło 9 podmiotów muzyczno-wokalnych.
Młodzi, stargardzcy artyści mieli okazję zaprezentowania się przed stargardzką publicznością i walczyli o nagrody pieniężne, ufundowane przez Prezydenta Miasta Stargard. Wręczenie nagród oraz występ finalistów odbędzie się podczas tegorocznych Dni Stargardu 2017. Finalistami zostali: Agata Michałowska – zdobywczyni I miejsca, zespół Main Station, który uplasował się na miejscu II, oraz duet Niki i Viki – zdobywczynie miejsca III. 
Agata Michałowska – utalentowana wokalistka, którą charakteryzuje również gra na ukulele,
Main Station – zespół tworzą: Justyna Pustówka, Krzysztof Wyszyński, Jakub Drapikowski, wykonują muzykę popularną w jazzowej stylizacji, uwielbiają spędzać wolny czas na tworzeniu własnych utworów,
Niki i Viki – Nikola Szkodlarska i Wiktoria Krakowiak mają na swoim koncie wiele osiągnięć zarówno w duecie jak i indywidualnych, preferują każdy rodzaj muzyki oprócz metalu i opery.

http://www.sck.stargard.pl/news/Majowka_Na_Rynku_Staromiejskim_2017_05_04_08_53
zdjęcia 17,22,23