Kalendarz wydarzeń

BYLE NIE O MIŁOŚCI: piosenki Agnieszki Osieckiej W JAZZOWYCH INTERPRETACJACH

Koncerty
Początek: Niedziela, 08.04.2018, godz. 17:00
Rezerwuj / Kup bilet

Stargardzkie Centrum Kultury zaprasza na :
BYLE NIE O MIŁOŚCI piosenki Agnieszki Osieckiej


W JAZZOWYCH INTERPRETACJACH
Nula Stankiewicz
Janusz Strobel
Mariusz "Fazi" Mielczarek

08.04.2018r. godz. 17.00 Duża Scena SCK

Bilety w cenie 30 zł już w sprzedaży (kasa SCK)

BYLE NIE O MIŁOŚCI: PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ W JAZZOWYCH INTERPRETACJACH

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: "Byle nie o miłości" - piosenki AGNIESZKI OSIECKIEJ


Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat - słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła... A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami - tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że
publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.

To więcej niż koncert...

Występują:
Nula Stankiewicz - śpiew
Janusz Strobel - gitara, aranżacje
Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofon, flet

Nad koncertem "Byle nie o miłości" patronat objęła Fundacja im. Agnieszki\Osieckiej "Okularnicy", zaś Patronem Medialnym jest "Radio dla Ciebie". Koncert ten jest zapowiedzią płyty, która na rynku muzycznym ukaże się 9 października, w rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej (wyd. AGORA).

Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. W 2013 r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album "Strobel Kofta Wołek" (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który wyczerpał się niemal natychmiast. Płyta została wznowiona w formie jednopłytowego albumu pt. "Wybrane". Nula Stankiewicz w swoim dorobku fonograficznym ma również udział w płycie "W hołdzie wolności" (2015) oraz " Patroni Europy i Polski. Artyści Janowi Pawłowi II w hołdzie" (2009). Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami wykonywanych utworów. Ta kompilacja to znak firmowy artystki.