Kalendarz wydarzeń

BRYKANALIA w ramach Art Festiwal 2019

Inne
Początek: 18.05.2019, godz. 21:00

BRYKANALIA w ramach Art Festiwal 2019, 18.05.2019, Teatr Letni, godz. 21:00


Brykanalia, to recital niezwykle ekspresyjnego stargardzianina Arkadiusza Brykalskiego, który wystąpi z utworami z klasyki polskiego kabaretu literackiego; kompozycje Jerzego Wasowskiego i Macieja Małeckiego do tekstów Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Wasowskiego.


Usłyszymy m. in. takie utworu jak: Bo we mnie jest sex, Oczy jasne, Gdyby zegary poszły na wagary, Upiorny twist, Czas miłości

Brykanalia

ARKADIUSZ BRYKALSKI


Znakomity aktor dramatyczny (obecnie Teatru Powszechnego w Warszawie, wcześniej w latach 1998-99 występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, 2001-07 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Grający też na deskach Starego Teatru w Krakowie, Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Wybrzeże w Gdańsku, Romy w Warszawie) namówiony przez Fundację Wasowskich przygotował koncert z kompozycjami Jerzego Wasowskiego.


W programie ukazuje kunszt liryczny i komediowy. Towarzyszą mu świetni muzycy oraz związani z kompozytorem prowadzący.


Arkadiuszowi Brykalskiemu towarzyszyć będą muzycy:


KONRAD WANTRYCH


Pianista, kompozytor, aranżer. Wszechstronny i wielogatunkowy. Współpracuje z muzykami rockowymi, ale i wokalistami jazzowymi. Dużo miejsca w jego życiu zawodowym zajmuje teatr. Tylko kilka przykładów: aranżacje muzyki Jerzego Wasowskiego, Przemysława Gintrowskiego, współpraca z Jackiem Bończykiem, Klementyną Umer czy Fundacją Wasowskich.


WOJCIECH GUMIŃSKI


Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego. Jego pasją jest kontrabas, dla którego porzucił fortepian oraz gitara basowa. Gra muzykę różnych gatunków i stylów, dobrze odnajduje się i w zespołach kameralnych i w orkiestrze symfonicznej. Brał udział w wielu zagranicznych projektach orkiestrowych. Współpracuje z Chopin Academy Orchestra, Zespołem Pieśni i Tańca „Warszawianka”, wieloma teatrami (Teatr Muzyczny Roma, Teatr Polski, Teatr Kamienica, Teatr Żydowski, Teatr Sabat), solistami (Anita Lipnicka, Kasia Kowalska, Andrzej Bachleda) i zespołami  (Tango Fuerte, Voice Band, Andrzej Olewiński Trio, Mol Orkiestra, PGR, Izaiash, Navi). Jako muzyk sesyjny nagrał muzykę Bartosza Chajdeckiego do filmów: Wkręceni, AmbaSSada i do serialu: M jak Milość. Współtworzy zespół Alter Etno.


DOMINIK STANKIEWICZ


Perkusista, producent muzyczny. Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej, m.in. Kabaret Paranienormalni, Gromee, Recycling Band, Klaudia Gawor, Klementyna Umer. Kierownik muzyczny programu „Paranienormalni Tonight” – TVP2. Finalista V edycji programu „Mam Talent” z zespołem Recycling Band.


WIESŁAW WYSOCKI


Klarnecista, saksofonista i pianista. Absolwent Wydziału Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra na flecie, klarnecie, klarnecie basowym, saksofonach: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym. Komponuje i aranżuje, współpracował z  <https://bibliotekapiosenki.pl/osoby/Stoklosa_Janusz>  Januszem Stokłosą przy spektaklu „Piotruś Pan”. Wydał płytę pt. „Księżycowy chłopiec” z muzyką Krzysztof Komedy i śpiewem Doroty Gorjainow. Grał na krajowych festiwalach w Oplu i Sopocie. Jest zapraszany do współpracy przez czołówkę polskich muzyków i kompozytorów, dzięki czemu regularnie występuje w różnych programach telewizyjnych i koncertach estradowych. Jest też stałym gościem scen klubowych. Na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami muzycznymi: Roma, Komedia, Syrena, Buffo, Teatr na Woli.


Opiekę nad wydarzeniem objęła FUNDACJA WASOWSKICH.


Rodzinna organizacja kierowana przez Monikę i Grzegorza Wasowskich. Zajmuje się szeroką popularyzacją dorobku Jerzego Wasowskiego. Dba o pamięć o Kabarecie Starszych Panów. Odkrywa nieznane lub mniej znane utwory Jerzego Wasowskiego. Inicjuje lub wspiera nowe wykonania znanych i nieznanych dokonań Starszych Panów – razem i osobno. Organizuje koncerty i wydaje nagrania z tą twórczością.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY