ZESPOŁY I PRACOWNIE

Pracownia fotograficzno - dziennikarska

„Pracownia Fotograficzno-Dziennikarska SCK” powstała we wrześniu 2016 roku, by zgromadzić osoby chcące rozwijać swoje fotograficzne i dziennikarskie zainteresowania.

Uczestnikami grupy są energiczni, pomysłowi, ciekawi świata i chętni do współpracy ludzie. Mimo zróżnicowania wieku członkowie Pracowni wymieniają się posiadaną wiedzą oraz zdobywają nowe doświadczenia.
Zadaniem grupy jest przekazanie rzetelnej, opartej o obiektywizm relacji z organizowanych przez Stargardzkie Centrum Kultury wydarzeń.

Instruktorem Pracowni Fotograficzno-Dziennikarskiej SCK jest Michał Kucyrka.
Fotografia zajęła ważne miejsce w jego życiu stosunkowo niedawno. Przełomowym czasem był rok 2007, kiedy na świat przyszła jego pierwsza córka. Zaczął patrzeć na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat przemyślanych kadrów. Do dzisiejszego dnia fotografia sprawia mu wiele radości.

Pracownia Fotograficzno Dziennikarska

Mariusz Kuleczko - dział fotograficzny.
Pochodzący ze Stargardu fotograf amator, który swoją przygodę z aparatem zaczął 4 lata temu .Wszystkiego nauczył się sam, metodą prób i błędów. Uczestnik rożnego rodzaju warsztatów fotograficznych. Najbardziej lubi fotografować ludzi oraz przebieg imprez okolicznościowych.

Krzysztof Kaciupa - dział fotograficzny.
Na poważnie, tematem fotografii, zainteresował się rok temu. Jak sam siebie określa jest niczym  bobas, który etap raczkowania ma już za sobą i próbuje stawać na nogi. Na chwilę obecną skupia się na fotografii portretowej.

Michał Zięciak - dział fotograficzny.
Mieszkaniec Stargardu od trzydziestu lat. Zawodowo przedstawiciel handlowy, w wolnych chwilach pasjonat fotografii. Najwięcej inspiracji znajduje w architekturze i otaczającej przestrzeni miejskiej.

Damian Kopacki - dział dziennikarski
Z zamiłowania dziennikarz, prowadzący swój autorski portal informacyjny "Informator Stargardzki”. Absolwent Gimnazjum Gminy Stargard, obecnie uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie. Uczestnik warsztatów TVP3 Szczecin.

Marta Izak - dział dziennikarski
Humanistka z powołania, pasjonująca się również malarstwem. Aktywnie działa w środowisku artystycznym. Laureatka konkursów plastycznych. Absolwentka Gimnazjum nr 4, teraz uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.

Paulina Buczyńska - dział dziennikarski
Z pasji rozwija swoje zainteresowania pisarskie, otwarta na rozmowy z ludźmi. Absolwentka Gimnazjum nr 3 w Stargardzie, obecnie II liceum Ogólnokształcące im C.K Norwida.

Mateusz Dziduch - dział fotograficzny. Fotografia pochłonęła go bezgranicznie. Jak sam siebie określa jest Nocnym łowcą. W swoich pracach eksperymentuje z różnymi technikami. Główne tematy jego prac to samochody, koncerty, emocje, prawdziwość ludzi.

Dołącz do nas!

Zajęcia odbywają się w sali 109 

wtorki 18.00 – 20.00

Instruktor: Michał Kucyrka


Zapraszamy młodzież stargardzkich szkół średnich, chcących rozwijać zainteresowania artystyczne związane z fotografią poprzez zapoznanie się z podstawami technicznymi fotografii zasadami kompozycji obrazu oraz operowania światłem.


Nasz Facebook